ගිනිකොනදිග අහසේ ධූමකේතුවක්

Posted by

විවේකයක් ලදවිට බොහෝ අයකරන්නේ නැරඹීමට හොඳ වැඩසටහනක් රූපවාහිනියේ ප්‍ර‍චාරය වන්නේද යන්න සොයා බැලීමයි එහෙත් ටෙරී ලව්ජෝයි විවේකයක් ලද විට කරන්නේ අභ්‍යවකාශයේ ධුමකේතු තිබෙන්නේදැයි විමසා බැලීමයි. මෙතෙක් ඔහු විසින් සොයා නම් කරන ලද ධූමකේතු සංඛ්‍යාව පහකි. මේ ඔස්ට්‍රෙලියානු ජාතික ආධුනික තාරකා විද්‍යාඥයා මෑතකදීම සොයාගත් ධූමකේතුව Comet C/2014 Q2 (Lovejoy) යනුවෙන් නම්කර ඇත. මේ ජනවාරි 24 වන දින දක්වා එකී ලව්ජෝයි ධුමකේතුව අඳුරු පැහැදිලි අභ්‍යවකාශයේ ඔරියන්,ටාරුස්, ප්ලියාඩෙස් (Orion, Taurus and the Pleiades) යන තාරකා පන්තිවලට ආසන්නව ගිනිකොන දිග අහසේ ඉහළ පෙදෙසේ පියවි ඇසින් දැකගතහැකිය.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.